Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 28 października 2020 r.
Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

Wydarzenia


Dwa pożary jednego dnia – 2 osoby poszkodowaneW dniu 30 lipca 2011 roku do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy o godz. 17:17 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w Łęczycy, a o godz. 21:07 budynku magazynowo-produkcyjnego w miejscowości Jabłonna gm. Daszyna.Do pierwszego zdarzenia doszło na drugim piętrze budynku wielorodzinnego w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście. Najprawdopodobniej w wyniku pozostawienia bez nadzoru gotujących się potraw doszło do pożaru kuchni oraz łazienki. Rannych dwóch mężczyzn znajdujących się wewnątrz mieszkania strażacy ewakuowali oraz udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez podanie tlenu oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego poszkodowani zostali przekazani ratownikom medycznym. Podczas działań ratowniczo - gaśniczych dzięki użytej kamerze termowizyjnej źródło pożaru zostało szybko zlokalizowane, co przyczyniło się do zmniejszenia strat.

W akcji trwającej 1 godz. 46 min. udział brały 2 zastępy z JRG Łęczyca oraz 2 zastęp z OSP w KSRG (Leźnica Mała oraz Topola Królewska), łącznie 17 strażaków.


Po dwóch godzinach od zakończenia poprzedniego zdarzenia Dyżurny PSK KP PSP w Łęczycy odebrał zgłoszenie o pożarze budynku magazynowo-produkcyjnego w miejscowości Jabłonna gm. Daszyna. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że cały budynek objęty jest pożarem. Działania strażaków polegały na podaniu pięciu prądów wody na palący się magazyn, w którym znajdowały się trociny, drewno oraz zboże, dwóch prądów piany na palące się wewnątrz maszyny i materiały oraz dwóch prądów wody w obronie znajdujących się obok składu palet oraz drewna. Dodatkowo niezbędne były prace rozbiórkowe nadpalonego budynku, a także schładzanie butli CO2 oraz propan-butan.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały:
- z terenu powiatu łęczyckiego:
3 zastępy z JRG Łęczyca, 3 zastęp OSP w KSRG (Daszyna, Góra Św. Małgorzaty, Topola Królewska) oraz 3 zastępy z OSP spoza KSRG (Mazew, Siedlec, Żelazna Stara)
- z terenu powiatu kutnowskiego:
1 zastęp z JRG Kutno, 1 zastęp OSP w KSRG (Krośniewice) oraz 1 zastęp spoza KSRG (Wysoka Wielka).

Łącznie w akcji trwającej 10 godz. 7 min. udział brało 60 strażaków.                

                

                

            

Wstecz