Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 28 października 2020 r.
Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

Wydarzenia


Karambol na jedynceW dniu 16 lipca 2011 roku o godz. 3:07 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Krajowej Nr 1 w miejscowości Lubień gm. Łęczyca.Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że zderzyło się 5 samochodów, w tym jeden ciężarowy. W zdarzeniu najbardziej ucierpieli pasażerowie samochodu osobowego Nissan Almera. Kierowca oraz dziecko samodzielnie opuścili pojazd i zostali zabrani do szpitala. W celu dokonania dostępu do pasażerki pojazdu niezbędne było użycie narzędzi do rozcinania i rozpierania karoserii. Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem straży pożarnej.

Dziecku, które ucierpiało w tym zdarzeniu strażacy przekazali Misia Ratownika. Maskotka, w ramach akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Misie Ratują Dzieci” pn.: „Miś Ratownik” ma za zadanie odwrócić uwagę dzieci podczas tragicznych zdarzeń, w których biorą one udział.

W działaniach trwających 4 godz. 37 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy (6 strażaków), pogotowie ratunkowe, policja.                

    

Wstecz