Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 1 marca 2021 r.
Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Wydarzenia


Dzień Strażaka 20204 maja 2020 roku, w dniu patrona strażaków św. Floriana, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbył się apel z okazji Dnia Strażaka.Ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 nie było, jak co roku uroczystych obchodów Dnia Strażaka.

Apel odbył się na wewnętrznym placu komendy. Wzięli w nim udział tylko strażacy i pracownicy cywilni będący tego dnia na służbie i w pracy. Po meldunku złożonym przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Marka Mikołajczyka komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciechowi Pernalowi odegrany i odśpiewany został hymn państwowy. Następnie głos zabrał komendant powiatowy PSP w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal, który podziękował za służbę i pracę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym.

Po przemówieniu nastąpiło odczytanie rozkazu na wyższe stopnie służbowe, które otrzymali:

Stopień starszego ogniomistrza:
- ogn. Marcin Karasiński
- ogn. Robert Krawczyk

Stopień ogniomistrza:
- mł. ogn. Tomasz Mirek

Stopień młodszego ogniomistrza:
- st. sekc. Łukasz Góra
- st. sekc. Łukasz Sobczak

Stopień starszego sekcyjnego:
- sekc. Paweł Pawlak

Ze względu na pandemię koronawirusa wręczenie aktów mianowania nastąpi w stosownym czasie.

Następnie odczytane były listy z życzeniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewody Łódzkiego, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.                

                

            

Wstecz