Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 1 marca 2021 r.
Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Wydarzenia


Wypadek drogowy w Jarochowie9 kwietnia 2020 roku o godz. 9:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jarochów gm. Daszyna.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia kierujący samochodem osobowym mężczyzna został uwieziony wewnątrz pojazdu. Droga krajowa nr 91 została całkowicie zablokowana.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego wewnątrz pojazdu mężczyzny, wyznaczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, odłączeniu akumulatorów oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku.

W działaniach ratowniczych trwających 7 godz. 6 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Łęczycy oraz po 1 zastępie OSP w KSRG (Daszyna i Topola Królewska), łącznie 19 strażaków.                

                

        

Wstecz