Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 28 października 2020 r.
Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

Wydarzenia


Wypadek drogowy w miejscowości Goślub12 listopada 2019 roku o godz. 10:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Goślub gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód ciężarowy przewożący beton znajduje się w rowie na lewym boku. Wewnątrz pojazdu uwięziony był kierujący ciężarówką mężczyzna. Niezbędne było wykonanie dostępu i ewakuacja poszkodowanego na zewnątrz pojazdu, które ze względu na znaczne zniszczenia kabiny oraz dużą masę pojazdu było znacznie utrudnione.

Działania PSP i OSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych, sprzętu burzącego, wyciągarek zamontowanych na pojazdach oraz ciągnika rolniczego, uszczelnieniu zbiornika paliwa, odłączeniu akumulatorów oraz przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych.

W działaniach ratowniczych trwających 5 godz. 43 min. udział brało 8 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej (5 z KP PSP w Łęczycy oraz 3 zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z JRG nr 5 KM PSP w Łodzi) oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Piątek, łącznie 24 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Marek Mikołajczyk, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.                

            

Wstecz