Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 29 września 2020 r.
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wydarzenia


Łęczyccy strażacy uczcili odzyskanie przez Polskę Niepodległości11 listopada 2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.W Łodzi odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej. Następnie przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza była uroczysta zmiana warty, odśpiewano hymn, salwa honorowa, apel pamięci oraz składano wieńce i kwiaty.
W uroczystościach udział brał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal.


W Łęczycy obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto na cmentarzu parafialnym, gdzie odsłonięto tablicę poświęconą polskim żołnierzom poległym podczas wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1920 a zidentyfikowanym w 2019 roku.
Następnie po uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy uczestnicy udali się na Pl. T. Kościuszki, gdzie po okolicznościowym odczycie i przemówieniach nastąpiło złożenie kwiatów pod Figurą Matki Boskiej – miejscem symbolicznym odzyskania Niepodległości na Ziemi Łęczyckiej.
Komendę Powiatową PSP w Łęczycy reprezentował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy mł. bryg. Marek Mikołajczyk.


Przed siedzibą Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy podczas zmiany służby strażacy z Łęczycy uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie z Ceremoniałem Pożarniczym podniesiono flagę państwową przy dźwiękach hymnu narodowego oraz odczytano list okolicznościowy Komendanta Głównego PSP.                Wstecz