Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 28 października 2020 r.
Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

Wydarzenia


Tragiczny wypadek drogowy w miejscowości Borowiec28 października 2019 roku o godz. 11:44 do Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Borowiec gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W zdarzeniu udział brał jeszcze samochód dostawczy, który w celu uniknięcia zderzenia zjechał do rowu. W pojeździe uwięziony był kierujący samochodem osobowym mężczyzna. Niezbędne było wykonanie dostępu i ewakuacja poszkodowanego na zewnątrz pojazdu. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Działania PSP i OSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych i sprzętu burzącego oraz ewakuacji kierowcy z uszkodzonego pojazdu, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku.

W działaniach ratowniczych trwających 6 godz. 9 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ozorkowie, 2 zastępy z JRG PSP w Łęczycy, 1 zastęp z JRG PSP w Zgierzu, 1 zastęp OSP w KSRG Biała (pow. zgierski) oraz 1 zastęp OSP w KSRG Piątek, łącznie 24 strażaków.                Wstecz