Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 29 września 2020 r.
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wydarzenia


Tragiczny wypadek drogowy w Orszewicach25 września 2019 roku o godz. 7:01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Orszewice gm. Góra Św. Małgorzaty.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Wewnątrz pojazdu uwięziony był kierujący pojazdem. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych, odłączeniu akumulatora w pojeździe, zebraniu płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii z jezdni.

W działaniach trwających 1 godz. 33 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z ochotniczej straży pożarnej wchodzącej w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w Górze Św. Małgorzaty, łącznie 13 strażaków.            

Wstecz