Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Wydarzenia
Niebezpiecznie na drogach powiatu łęczyckiegoJak niebezpiecznie jest na drogach w naszym powiecie pokazały ostatnie dni, gdzie strażacy usuwali skutki zdarzeń drogowych.14 marca 2019 roku strażacy z JRG w Łęczycy oraz druhowie z OSP w KSRG brali udział przy trzech zdarzeniach drogowych.

O godz. 8:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kadzidłowa gm. Grabów, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. W skutek uderzenia kierująca została uwięziona w pojeździe. Niezbędne było wykonanie dostępu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu poszkodowanej będącej na miejscu zdarzenia załodze karetki pogotowia.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, wykonaniu dostępu do kierującej pojazdem oraz przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych.

W akcji ratowniczej trwającej 1 godz. 42 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy, 1 zastęp z JRG w Kole oraz po 1 zastępie z OSP w KSRG z pow. łęczyckiego (Grabów, Stara Sobótka) oraz z pow. kolskiego OSP w KSRG Kłodawa.


O godz. 10:45 do SK KP PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Odechów gm. Grabów. W samochodzie znajdowała się jedna osoba poszkodowana, która została ewakuowana z pojazdu na desce ortopedycznej i przekazana załodze karetki pogotowia.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

W akcji trwającej 1 godz. 36 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy oraz po 1 zastępie z OSP w KSRG (Grabów i Stara Sobótka).


O godz. 15:53 do SK KP PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na 312 km autostrady A2 w kierunku Warszawy. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowanych jest 5 osób a z jednego pojazdy wydobywa się dym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził zderzenie dwóch pojazdów. W samochodzie dostawczym uwięziona była jedna osoba, trzy pozostałe samodzielnie opuściły pojazdy. Na miejsce zdarzenia oprócz karetek pogotowia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp trzem osobom poszkodowanym, wykonaniu dostępu do uwięzionego w pojeździe mężczyzny, odłączeniu akumulatorów, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych kolejnych osób poszkodowanych.

W akcji trwającej 2 godz. 27 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP w KSRG (OSP Leźnica Mała i OSP Świnice Warckie).                

                

                

        

Wstecz