Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 29 września 2020 r.
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wydarzenia


Wypadek drogowy na autostradzie A17 marca 2019 roku o godz. 20:13 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie A1 w miejscowości Jasionna na 275 km w kierunku Katowic.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że prawdopodobnie samochód ciężarowy nie zachowując odpowiedniego odstępu najechał na tył drugiego pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia lekkich obrażeń doznał jeden z kierowców, któremu pomocy udzielili ratownicy medyczni. Dwa pasy jezdni zostały całkowicie zablokowane.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów, wypompowaniu oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika paliwa, usunięciu i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych, oleju i paliwa.

W działaniach trwających 3 godz. 51 min. udział brały dwa zastępy z JRG w Łęczycy, dwa zastępy z JRG w Strykowie i jeden z KSRG OSP w Piątku, łącznie 18 strażaków.                

        

Wstecz