Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 21 października 2020 r.
Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Wydarzenia


Łęczyccy strażacy uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości11 listopada 2018 roku w dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się na Pl. Tadeusza Kościuszki w Łęczycy.Po uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy uczestnicy udali się na Pl. T. Kościuszki, gdzie po okolicznościowym odczycie i przemówieniach nastąpiło złożenie kwiatów pod Figurą Matki Boskiej – miejscem symbolicznym odzyskania Niepodległości na Ziemi Łęczyckiej. Komendę Powiatową PSP w Łęczycy reprezentował zastępca komendanta powiatowego PSP w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk.

Na Pl. T. Kościuszki na stoisku strażackim uczestnicy uroczystości mogli zapoznać się z historią oraz sprzętem jakim dysponowała straż pożarna dawniej oraz dziś. W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili pogadankę o zagrożeniach, jakie mogą spotkać w życiu codziennym każdego z nas.

Uczestnicy mogli też zapoznać się ze wyposażeniem współczesnych samochodów gaśniczych oraz przymierzyć umundurowanie strażaków.                

                

        

Wstecz