Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 21 stycznia 2021 r.
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Wydarzenia


Wypadek drogowy w Górze Św. Małgorzaty26 sierpnia 2018 roku o godz. 14:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Góra Św. Małgorzaty.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo oraz w słup telefoniczny. W pojeździe uwięziony był kierujący samochodem. Niezbędne było wykonanie dostępu i ewakuacja poszkodowanego na zewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wykonaniu dostępu i ewakuacji kierowcy z uszkodzonego pojazdu, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach ratowniczych trwających 1 godz. 11 min. udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz jeden zastęp z ochotniczej straży pożarnej wchodzącej w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w Górze Św. Małgorzaty, łącznie 12 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.            

Wstecz