Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


Potężna ulewa nad Łęczycą17 lipca 2018 roku nad powiatem łęczyckim przeszła ulewa powodując podtopienia, głównie w mieście Łęczyca, gminie wiejskiej Łęczyca i częściowo w gminie Witonia.Pierwsze zgłoszenia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy zaczęły wpływać po godz. 1800.

Interwencje strażaków polegały głównie na wypompowaniu wody z zalanych piwnic i garaży w budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. W jednym przypadku doszło do uszkodzenia pokrycia dachowego na budynku mieszkalnym w Witoni na powierzchni 5m2, gdzie został zabezpieczony przez strażaków.

Odnotowano w ciągu doby 10 interwencji, w których udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, jeden zastęp z JRG Nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Łodzi (podnośnik) i ochotniczych straży pożarnych wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Grabów, OSP Góra Św. Małgorzaty, OSP Topola Królewska oraz OSP Witonia).


W dniach 18-19 lipca ulewy nasiliły się, co spowodowało zwiększoną ilość zgłoszeń do SK KP PSP w Łęczycy. W ciągu doby odnotowano 35 zgłoszeń.

18 lipca 2018 roku po godz. 300 zaczęły wpływać zgłoszenia o podtopionych posesjach na terenie miasta Łęczyca i gminy wiejskiej Łęczyca.

Usuwanie skutków ulew trwało do 20 lipca 2018 roku do godzin popołudniowych.

Łącznie odnotowano 49 interwencji, w których udział brały zastępy JRG oraz wszystkie dziewięć jednostek OSP w KSRG z terenu powiatu łęczyckiego (OSP Daszyna, OSP Góra Św. Małgorzaty, OSP Grabów, OSP Leźnica Mała, OSP Piątek, OSP Stara Sobótka, OSP Świnice Warckie, OSP Topola Królewska oraz OSP Witonia). W działaniach łącznie udział brało 285 strażaków (88 z PSP oraz 197 z OSP).                

            

Wstecz