Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Dwa wypadki jednego dnia w Kurzjamie10 lipca 2018 roku doszło do dwóch wypadków drogowych na tym samym skrzyżowaniu w miejscowości Kurzjama gm. Grabów.O godz. 11:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku, czego jeden z nich dachował. Poszkodowana została jedna osoba, która w chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej znajdowała się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

W akcji trwającej 4 godz. 36 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, 2 zastępy ochotniczej straży pożarnej wchodzącej w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Stara Sobótka oraz OSP Topola Królewska), a także 1 zastęp z OSP spoza KSRG Sławęcin, łącznie 19 strażaków.O godz. 21:01 do SK KP PSP w Łęczycy wpłynęło kolejne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na tym samym skrzyżowaniu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni z rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz karoserii i szkła.

W akcji trwającej 3 godz. 12 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy, 1 zastęp z OSP w KSRG Stara Sobótka oraz 1 zastęp OSP spoza KSRG Sławęcin, łącznie 17 strażaków.W ostatnich latach na tym skrzyżowaniu dochodziło już wielokrotnie do wypadków i kolizji drogowych. Straż pożarna apeluje o ostrożność na drodze, a szczególnie w rejonie skrzyżowania w miejscowości Kurzjama.                

    

Wstecz