Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


Wypadek drogowy w miejscowości Leszcze7 lipca 2018 roku o godz. 18:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Leszcze gm. Łęczyca.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy zjechał z drogi, dachował i uderzył w budynek mieszkalny. Wewnątrz pojazdu uwięziony był kierujący samochodem mężczyzna.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej wewnątrz pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu.

W akcji trwającej 2 godz. 49 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z ochotniczej straży pożarnej wchodzącej w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w Leźnicy Małej, łącznie 11 strażaków.


Na miejsce zdarzenia przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.                Wstecz