Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 21 października 2020 r.
Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Wydarzenia


Pożar lasu w miejscowości Siemszyce6 lipca 2018 roku o godz. 12:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Siemszyce gm. Łęczyca.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że pali się poszycie leśne na powierzchni ok. 2 ha.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się poszycie leśne oraz dwóch prądów wody w obronie zagrożonej części lasu, wykonaniu przecinki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia oraz przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych.

W działaniach gaśniczych trwających 5 godz. 46 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, 1 zastęp Lotniskowej Straży Pożarnej z Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej oraz 3 zastępy z jednostek ochotniczych straży pożarnych wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Grabów, OSP Świnice Warckie oraz OSP Topola Królewska), łącznie 24 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.

Foto: ospswinicewarckie.pl                

        

Wstecz