Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


Wypadek drogowy w miejscowości Piątek3 lipca 2018 roku o godz. 20:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód ciężarowy uderzył w drzewo i leży na boku poza pasem jezdni. Wewnątrz pojazdu uwięziony był kierujący pojazdem mężczyzna.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej wewnątrz pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu kierowcy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, pomoc ratownikom medycznym przy prowadzeniu resuscytacji, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, usunięciu drzewa uszkodzonego w wyniku uderzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.
Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu.

W akcji trwającej 4 godz. 34 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z ochotniczej straży pożarnej wchodzącej w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w Piątku, łącznie 12 strażaków.                Wstecz