Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 21 stycznia 2021 r.
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Wydarzenia


Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą"W miesiącu czerwcu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy przeprowadzili szereg pogadanek związanych z bezpiecznym wypoczynkiem.18 czerwca 2018 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy odwiedzili podopiecznych z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy.

Strażacy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” opowiedzieli podopiecznym o zagrożeniach, jakie mogą spotkać w życiu codziennym, m.in. pożarach, wypadkach, objawach i skutkach zatrucia tlenkiem węgla. Funkcjonariusze przekazali młodzieży również jak należy zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku, szczególnie w lesie oraz nad wodą, Każdy podopieczny mógł zobaczyć i dotknąć podstawowy sprzęt ratowniczy, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna.

W ramach spotkania strażacy przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Młodzież na fantomie mogła przećwiczyć prawidłowy ucisk klatki piersiowej i wdech.

Strażacy przekazali także zasady ułatwiające sprawny przekaz informacji przy przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy.

Na zakończenie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przybliżyli w ramach orientacji zawodowej zgromadzonym uczniom jak zostać strażakiem oraz jak wygląda, na co dzień ich służba.


W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy i wspólnie przeprowadzili pogadankę oraz pokaz sprzętu do ratownictwa wodnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach.

Przeprowadzono pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują na kąpieliskach. Strażacy wspólnie z policjantami zaprezentowali podstawowy sprzęt do ratownictwa wodnego, który można spotkać na kąpieliskach oraz sprzęt specjalistyczny, którym dysponuje Państwowa Straż Pożarna, m.in. takim jak łódź oraz sanie wodno-lodowe.

W ramach pogadanki przeprowadzono krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


Wspólne prelekcje strażaków i policjantów są skierowane do dzieci oraz młodzieży szkolnej i mają jeden wspólny cel, aby korzystać z wolnego czasu w sposób świadomy i bezpieczny w szczególności nad wodą.                

                Wstecz