Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Wypadek drogowy w miejscowości Łubno gm. Daszyna29 maja 2018 roku o godz. 10:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Łubno gm. Daszyna.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia wewnątrz jednego z pojazdów uwięziona była kierująca samochodem kobieta. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanej kobiety i przekazano będącej na miejscu zdarzenia załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonania dostępu do uwięzionej kobiety, przekazaniu poszkodowanej załodze LPR, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii.

W działaniach ratowniczych trwających 4 godz. 2 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 3 zastępy z ochotniczej straży pożarnej w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym (2 zastępy OSP Daszyna oraz 1 zastęp OSP Stara Sobótka), łącznie 18 strażaków.                

    

Wstecz