Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


XXV Powiatowa Majówka Zdrowia w Łęczycy26 maja 2018 roku na placu T. Kościuszki w Łęczycy podczas „XXV Powiatowej Majówki Zdrowia” strażacy przeprowadzili akcję edukacyjną wraz z pokazem sprzętu strażackiego.W trakcie majówki mieszkańcy powiatu mogli dowiedzieć się jak zabezpieczyć swoje własne życie poprzez instalowanie w mieszkaniu urządzeń wykrywczo-alarmowych (czujki dymu, gazu i tlenku węgla) oraz w jaki podręczny sprzęt gaśniczy (gaśnice) doposażyć obiekty użytkowe.

Na specjalnie przygotowanym stoisku strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego. Każdy chętny mieszkaniec mógł sam wykonać masaż serca na fantomach, które w sposób realistyczny symulują osobę poszkodowaną.

Uczestnicy majówki mogli obejrzeć sprzęt jakim dysponuje straż pożarna oraz dowiedzieć się jakie są wymagania dla osób, które chciałyby wstąpić w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

W majówce oprócz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy udział brali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli Królewskiej.

Foto: www.ele24.net            

Wstecz