Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Pożar budynku mieszkalnego w Kostusinie4 kwietnia 2018 roku o godz. 17:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Kostusin gm. Witonia.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się część dachu oraz poddasza domu. W momencie wybuchu pożaru wewnątrz budynku nie było mieszkańców. Podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych jedna z lokatorek źle się poczuła. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów wody na palący się budynek, rozbiórce nadpalonej części dachu. W celu szybszego zlokalizowania źródła pożaru użyto kamery termowizyjnej. Po zakończeniu działań gaśniczych dach budynku został zabezpieczony plandekami.

W akcji gaśniczej trwającej 7 godz. 1 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, 1 zastęp z JRG w Kutnie, 3 zastępy z OSP w KSRG (z pow. łęczyckiego: OSP Topola Królewska oraz OSP Witonia, z pow. kutnowskiego: OSP Wroczyny) oraz 2 zastępy z OSP spoza KSRG (OSP Kuchary oraz OSP Romartów), łącznie 35 strażaków.        

Wstecz