Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 24 listopada 2020 r.
Imieniny: Emmy, Flory, Romana

Wydarzenia


Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej22 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy, odbyły się coroczne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami XLI edycji turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.W trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) udział wzięło łącznie 27 uczestników. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery osoby z grupy szkół podstawowych oraz po trzy osoby z grupy szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja końcowa:
Grupa I
1. Michał Cybulski – Szkoła Podstawowa w Górze Św. Małgorzaty – 47 pkt.
2. Julia Pichalak – Szkoła Podstawowa w Mazewie – 42 pkt.
3. Mateusz Jagielski – Szkoła Podstawowa w Grabowie – 18 pkt.

Grupa II
1. Dawid Cybulski – Gimnazjum w Nowym Gaju – 75 pkt.
2. Patrycja Małolepsza – Gimnazjum w Daszynie – 28 pkt.
3. Aleksandra Strzelecka - Gimnazjum w Grabowie –26 pkt.

Grupa III
1. Marcin Mikołajczyk – ZS im J. Grodzkiej w Łęczycy – 44 pkt.
2. Jakub Szczech – ZS im J. Grodzkiej w Łęczycy – 38 pkt.
3. Patryk Dąbek – ZSMR w Piątku – 26 pkt.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować powiat łęczycki na eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 23 kwietnia 2018 roku w Wolborzu.

W przerwie turnieju dla każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek oraz pokaz sprzętu strażackiego przygotowany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie turniejem, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.


W eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbyły się 23 kwietnia 2018 roku w Wolborzu dwaj zawodnicy z naszego powiatu wywalczyli sobie prawo do udziału w finale centralnym turnieju. Z grupy szkół gimnazjalnych Dawid Cybulski oraz z grupy szkół ponadgimnazjalnych Marcin Mikołajczyk. Obaj będą reprezentować województwo łódzkie w finale centralnym turnieju, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 roku w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

W finale centralnym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Dawid Cybulski, uczeń Gimnazjum w Nowym Gaju (gm. Góra Św. Małgorzaty) zajął trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej.
Gratulujemy!!!                

                

                

                

                

            

Wstecz