Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 29 września 2020 r.
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wydarzenia


Pożar garażu w miejscowości Stary Sławoszew1 marca 2018 roku o godz. 5:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Stary Sławoszew gm. Daszyna.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się wnętrze garażu. W momencie wybuchu pożaru w budynku znajdował się m. in. samochód osobowy oraz ciągnik rolniczy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany oraz jednego prądu wody na palące się wnętrze garażu oraz znajdującego się w nim sprzęt, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, rozbiórce nadpalonej części dachu oraz przewietrzeniu i oddymieniu garażu. W celu szybszego zlokalizowania źródła pożaru użyto kamery termowizyjnej.

W akcji gaśniczej trwającej 3 godz. 20 min. udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz cztery zastępy z ochotniczych straży pożarnych włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Daszyna, OSP Stara Sobótka, OSP Topola Królewska oraz OSP Witonia), łącznie 24 strażaków.                Wstecz