Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 25 października 2020 r.
Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Wydarzenia


Pożar w domu jednorodzinnym – 8 osób ewakuowanych4 stycznia 2018 roku o godz. 21:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Topoli Królewskiej gm. Łęczyca.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że w pomieszczeniu kotłowni doszło do zadymienia spowodowanego pożarem składowanego drewna. W czasie pożaru wewnątrz budynku znajdowało się 8 osób, w tym 5 dzieci. KDR podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji lokatorów poza budynek. Osoby poszkodowane, do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, zostały umieszczone w pojazdach pożarniczych, w celu zabezpieczenia przed utratą ciepła. Jednocześnie wszyscy mieszkańcy zostali przebadani urządzeniem do pomiaru obecności tlenku węgla w wydychanym powietrzu (pomiar wyniósł od 2 do 3 ppm). Lekarz podjął decyzję o przewiezieniu dzieci do szpitala w celu dokładnego badania na obecność innych substancji niebezpiecznych wydzielających się podczas pożaru. Wraz z dziećmi do szpitala udali się również rodzice.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, ewakuacji mieszkańców na zewnątrz budynku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, przeszukaniu terenu działania w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń.

W akcji gaśniczej trwającej 1 godz. 32 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 1 zastęp OSP w KSRG Topola Królewska, łącznie 15 strażaków.

Wstecz