Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 21 stycznia 2021 r.
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Wydarzenia


Duży pożar kurnika w Gledzianowie2 stycznia 2018 roku o godz. 9:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego (kurnika) w miejscowości Gledzianów gm. Witonia.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się budynek inwentarski. W momencie wybuchu pożaru wewnątrz budynku nie znajdowały się zwierzęta. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych do kierującego działaniem ratowniczym zgłosił się właściciel, który źle się poczuł. Mężczyzna został przebadany przez strażaków urządzeniem do pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu (pomiar wyniósł 6 ppm), następnie poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 8 prądów wody w natarciu, udzieleniu kpp poszkodowanemu mężczyźnie, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, prowadzeniu prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji budynku oraz dogaszeniu pogorzeliska. W celu szybszego zlokalizowania źródła pożaru użyto kamery termowizyjnej.

Na miejsce zdarzenia przybył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Wojciech Pernal, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.

W akcji gaśniczej trwającej 3 godz. 38 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy, 1 zastęp z JRG KP PSP w Kutnie, 2 zastępy OSP wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP Daszyna i OSP Witonia) oraz 1 zastęp OSP spoza KSRG Gledzianówek, łącznie 26 strażaków.                

            

Wstecz