Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 25 października 2020 r.
Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Wydarzenia


Dwie interwencje strażaków na drogach w Łęczycy z udziałem jednośladów30 września 2017 roku oraz 1 października 2017 roku dwa razy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy interweniowali na drodze krajowej nr 91 w Łęczycy.30 września 2017 roku o godz. 16:35 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zgłosił do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, że na drodze krajowej nr 91 w Łęczycy znajduje się plama oleju o powierzchni ok. 3 m2 po kolizji motocyklistów z traktorem.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu plamy oleju przy pomocy sorbentu oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

W działaniach trwających 1 godz. 19 min. udział brał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, łącznie 4 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Wojciech Pernal, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.1 października 2017 roku o godz. 15:34 do dyżurnego SK KP PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 i drogi wojewódzkiej nr 703.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że doszło do zderzenia obu pojazdów, a kierujący motocyklem mężczyzna skarży się na ból głowy. W wyniku zdarzenia na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne z motocykla.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu motocyklem oraz przekazaniu poszkodowanego przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, uprzątnięciu płynów z jezdni oraz odłączeniu akumulatora w jednośladzie.

W akcji ratowniczej trwającej 2 godz. udział brały dwa zastępy z JRG w Łęczycy, łącznie 6 strażaków.                Wstecz