Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 29 września 2020 r.
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wydarzenia


Zawalenie się ściany budynku mieszkalnego w miejscowości Szłapy gm. Grabów24 września 2017 roku o godz. 16:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się ściany szczytowej budynku mieszkalnego w miejscowości Szłapy gm. Grabów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że zawaleniu uległa część ściany szczytowej budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W wyniku zawalenia się ściany zerwane zostało przyłącze energetyczne do budynku. Cztery osoby, w tym dziecko, zamieszkujące dom samodzielnie opuściły budynek przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego do budynku poprzez wyłączenie bezpieczników, podstemplowaniu stropu celem zabezpieczenia budynku przed zawaleniem się, przeszukaniu terenu działań w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz zabezpieczeniu folią dziury w ścianie szczytowej.

W działaniach ratowniczych trwających 4 godz. 20 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Grabów, łącznie 12 strażaków.


Na miejsce zdarzenia przybył zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk oraz zastępca Wójta Gminy Grabów p. Krzysztof Ogórek. Na miejscu zdarzenia obecny był również p. Krzysztof Cupera, przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łęczycy, który wydał negatywną opinie na temat dalszego użytkowania budynku.                

    

Wstecz