Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Pożar domu w miejscowości Szamów gm. Witonia4 lipca 2017 roku o godz. 20:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Szamów gm. Witonia.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęty jest parterowy budynek mieszkalny. W wyniku pożaru poparzeń twarzy i rąk doznał mieszkający w budynku mężczyzna, któremu udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych druga z osób, zamieszkująca w palącym się domu, poczuła się źle i niezbędne było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na palący się budynek, wyniesieniu z budynku butli z gazem propan-butan oraz jej schładzaniu, udzieleniu kpp dwóm osobom poszkodowanym, przebadaniu osób zamieszkujących w domu na zawartość tlenku węgła w organizmie, usuwaniu z pomieszczeń budynku materiałów łatwopalnych oraz użyciu kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych źródeł ognia.

W akcji gaśniczej trwającej 2 godz. 7 min udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 4 zastępy z ochotniczych straży pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Daszyna, OSP Piątek, OSP Topola Królewska i OSP Witonia) oraz 1 zastęp z OSP spoza KSRG Romartów, łącznie 29 strażaków.            

Wstecz