Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Spotkania edukacyjne z dziećmi w ramach akcji „Stop pożarom traw”Tradycyjnie miesiąc marzec i kwiecień to okres licznych wyjazdów strażackich zastępów do pożarów traw. W tym okresie dochodzi do największej liczby takich pożarów.Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku łęczyccy strażacy przystąpili do ogólnokrajowej kampanii informacyjnej pod nazwą „Stop pożarom traw”, która ma na celu zmniejszenie ilości pożarów traw oraz podniesienie świadomości osób w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym wypalaniem traw i nieużytków rolnych.

W ramach kampanii „Stop pożarom traw” odbyły się spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną oraz przedstawicielami m.in. straży miejskiej i policji, podczas których przekazano materiały edukacyjne oraz zaprezentowano film obrazujący zagrożenia wynikające z wypalania traw.

Poprzez edukację i koordynację naszych działań, chcielibyśmy dotrzeć do jak największej grupy mieszkańców powiatu łęczyckiego i uświadomić o skali zagrożeń jakie niesie za sobą to niepożądane zjawisko dla osób, mienia i środowiska naturalnego.                

                

        

Wstecz