Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Tragiczny wypadek drogowy w miejscowości Jacków gm. Daszyna.14 kwietnia 2017 roku o godz. 20:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jacków gm. Daszyna.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego z siewnikiem przymocowanym do traktora. Pasażerka samochodu osobowego oraz kierujący traktorem w chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej znajdowali się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast kierujący samochodem Renault nieprzytomny znajdował się w pojeździe. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu w butli LPG, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych, oświetleniu terenu akcji, wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy samochodu osobowego oraz uprzątnięciu jezdni.

W działaniach ratowniczych trwających 3 godz. 45 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Daszyna, łącznie 11 strażaków.        

Wstecz