Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej16 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy, odbyły się coroczne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku była to już XL edycja turnieju. Organizatorami byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.W trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) udział wzięło łącznie 29 uczestników. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery osoby z grupy szkół podstawowych oraz po trzy osoby z grupy szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja końcowa:
Grupa I
1. Robert Kubiak – Szkoła Podstawowa w Górze Św. Małgorzaty – 50 pkt.
2. Aleksandra Strzelecka – Szkoła Podstawowa w Grabowie – 24 pkt.
3. Anna Sobczyńska – Szkoła Podstawowa w Mazewie – 15 pkt.
4. Martyna Kubiak – Szkoła Podstawowa w Czernikowie – 15 pkt.

Grupa II
1. Dawid Cybulski – Gimnazjum w Nowym Gaju – 40 pkt.
2. Jakub Szczech – Gimnazjum w Grabowie – 30 pkt.
3. Jakub Kornat - Gimnazjum w Grabowie – 15 pkt.

Grupa III
1. Marcin Mikołajczyk – ZS im J. Grodzkiej w Łęczycy – 61 pkt.
2. Dominik Brzosek – ZSMR w Piątku – 25 pkt.
3. Aleksandra Kłosińska – ZS Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy – 25 pkt.


Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować powiat łęczycki na eliminacjach wojewódzkich OTWP, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Tuszynie.

W przerwie turnieju dla każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek oraz pokaz sprzętu strażackiego przygotowany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Łęczycy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie turniejem, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

W eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbyły się 7 kwietnia 2017 roku w Tuszynie dwaj zawodnicy z naszego powiatu wywalczyli sobie prawo do udziału w finale centralnym turnieju. Z grupy szkół podstawowych Robert Kubiak oraz z grupy szkół gimnazjalnych Dawid Cybulski. Obaj w swoich grupach wiekowych zajęli drugie miejsce i będą reprezentować województwo łódzkie w finale centralnym turnieju, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Wieliczce.

Miło nam poinformować, że w finale centralnym XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Dawid Cybulski, uczeń Gimnazjum w Nowym Gaju (gm. Góra Św. Małgorzaty) zajął drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.
Gratulujemy!!!                

                

                

                

                

                

                

    

Wstecz