Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 25 października 2020 r.
Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Wydarzenia


Czad atakuje - cztery osoby w Wargawce Młodej w gm. Witonia uległy podtruciuDo Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, 8 lutego 2017 roku o godz. 17:02, wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Wargawka Młoda gm. Witonia w hali magazynowej z warzywami może być tlenek węgla.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w hali magazynowej, gdzie pracowały cztery osoby używany był wózek widłowy zasilany LPG. Wszystkie osoby przed przybyciem straży pożarnej opuściły już budynek. Kierujący Działaniem Ratowniczym przy pomocy specjalnego czujnika do sprawdzania obecności tlenku węgla w pomieszczeniach stwierdził, że w budynku występuje tlenek węgla (stężenie wynosiło 550 ppm). Osoby pracujące w magazynie zostały poddane badaniu urządzeniem do wykrywania obecności tlenku węgla w wydychanym powietrzu. U wszystkich czterech osób wynik był pozytywny, wskazujący na obecność tlenku węgla w organizmie. Wszystkim osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci podania tlenu i wsparcia psychicznego, a następnie zostały przekazane lekarzowi i zabrane przez karetkę pogotowia do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobom poszkodowanym, przewietrzeniu magazynu oraz oświetleniu terenu akcji.

W działaniach ratowniczych trwających 2 godz. 4 min. udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz jeden zastęp z OSP w KSRG Witonia, łącznie 10 strażaków.    

Wstecz