Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 1 marca 2021 r.
Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Wydarzenia


Tragiczny wypadek w miejscowości Golbice gm. Grabów4 stycznia 2017 roku o godz. 5:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Golbice gm. Grabów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy uderzył bokiem w drzewo, a kierowca znajduje się zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany został ewakuowany z rozbitego pojazdu i przekazany będącej na miejscu zdarzenia załodze karetki pogotowia. Lekarz pogotowia stwierdził zgon kierowcy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu na desce ortopedycznej, pomocy załodze karetki pogotowia w resuscytacji osoby poszkodowanej, odłączeniu akumulatora oraz położeniu piany w celu zapobiegnięcia zapalenia się uszkodzonego pojazdu.

W akcji trwającej 1 godz. 14 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Grabów, łącznie 11 strażaków.            

Wstecz