Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 1 marca 2021 r.
Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Wydarzenia


Tragedia w Besiekierach gm. Grabów1 stycznia 2017 roku o godz. 20:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o osobie poszkodowanej, która wyziębiona znajduje się w wypełnionym wodą rowie melioracyjnym w miejscowości Besiekiery gm. Grabów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w miejscu wskazanym przez zgłaszającego nie ma osoby poszkodowanej. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił z relacji świadka zdarzenia, że poszkodowana faktycznie wpadła do wody.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu cieku wodnego oraz terenu wokół miejsca zdarzenia, odnalezieniu i wydobyciu z wody osoby poszkodowanej, a następnie przekazaniu będącej na miejscu zdarzenia załodze karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon kobiety.

W akcji trwającej 1 godz. 55 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Grabów, łącznie 13 strażaków.            

Wstecz