Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


Ćwiczenia zgrywające w Jednostce Wojskowej w Leźnicy WielkiejW dniu 20 października 2009 r. na terenie Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej odbyły się ćwiczenia Wojskowej Straży Pożarnej, pododdziałów jednostek wojskowych z Garnizonu Łęczyca oraz Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy i Ozorkowie.Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń jeden z będących w misji śmigłowców podczas lotu uległ awarii, w wyniku której zmuszony był do lądowania awaryjnego. Lądując w terenie śmigłowiec zapalił się, pożar rozprzestrzenił się na znajdujące się w pobliżu budynki. W śmigłowcu uwięziona została 3 osobowa załoga.
Strażacy musieli ewakuować ze śmigłowca rannych pilotów, ugasić pożar śmigłowca i budynków. Rannych po opatrzeniu ich przez służby medyczne przetransportowano drugim śmigłowcem do najbliższego szpitala.

Celem tych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków i żołnierzy z Jednostki Wojskowej Leźnica Wielka oraz współpracy między Wojskową i Państwową Strażą Pożarną.                

                

                

                

                Wstecz