Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 1 marca 2021 r.
Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Wydarzenia


Pożar w przetwórni warzyw w Grabowie26 czerwca 2016 roku o godz. 19:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w przetwórni warzyw w Grabowie przy ul. Reymonta.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że palą się składowane na terenie przetwórni palety oraz ściana budynku.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu hali produkcyjnej w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, podaniu czterech prądów wody i dwóch prądów piany w natarciu na palącą się ścianę budynku oraz składowane palety, podaniu dwóch prądów wody w obronie na elewację budynku, pracach rozbiórkowych konstrukcji ściany za pomocą piły tarczowej oraz oddymianiu i przewietrzaniu pomieszczeń. W celu wykrycia ewentualnych źródeł ognia podczas prac rozbiórkowych użyto kamery termowizyjnej.

W akcji trwającej 3 godz. 7 min. udział brały cztery zastępy z JRG w Łęczycy, sześć zastępów z OSP w KSRG (Grabów, Stara Sobótka, Świnice Warckie oraz Topola Królewska) oraz cztery zastępy OSP spoza KSRG (Byszew, Piaski, Siedlec, Sławęcin), łącznie 61 strażaków.                

                Wstecz