Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 22 października 2020 r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Wydarzenia


Wypadek drogowy w Łęczycy20 czerwca 2016 roku o godz. 17:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 91 w Łęczycy.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zderzenia samochód osobowy wpadł do rowu, a kierująca nim kobieta została uwięziona w pojeździe. Poszkodowana do czasu przyjazdu straży pożarnej znajdowała się pod opieką będącego na miejscu zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu dostępu do uwięzionej kobiety na noszach typu deska została przeniesiona do karetki pogotowia, a następnie zabrana do szpitala w Łęczycy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do kierującej kobiety, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki pogotowia, przeszukaniu terenu zdarzenia w celu odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu.

W akcji trwającej 3 godz. 43 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP KSRG Topola Królewska, łącznie 13 strażaków.            

Wstecz