Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 25 października 2020 r.
Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Wydarzenia


„Zgaś ryzyko” podczas Majówki Zdrowia w ŁęczycyW ramach programu „Zgaś ryzyko”, który ma na celu zmniejszenie liczby rannych oraz ofiar śmiertelnych w pożarach, 21 maja 2016 roku na placu T. Kościuszki w Łęczycy podczas „XXIII Powiatowej Majówki Zdrowia” łęczyccy strażacy przeprowadzili akcję edukacyjną z pokazem sprzętu strażackiego.Dużą atrakcją dla uczestników tegorocznej Majówki Zdrowia była obecność mistrza olimpijskiego z Soczi Zbigniewa Bródki, który pełni służbę w sąsiednim powiecie łowickim. Oprócz rozdawania autografów i rozmów z mieszkańcami o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, Zbigniew Bródka wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa pożarowego w domach.

W trakcie akcji mieszkańcy powiatu mogli dowiedzieć się jak zabezpieczyć swoje własne życie poprzez instalowanie w mieszkaniu urządzeń wykrywczo-alarmowych (czujki dymu, gazu i tlenku węgla) oraz w jaki podręczny sprzęt gaśniczy (gaśnice) doposażyć swoje mieszkanie.

Każda osoba, która wypełniła ankietę na temat bezpieczeństwa w domu wzięła udział w losowaniu czujek oraz materiałów edukacyjnych.

Najmłodsi uczestnicy majówki mogli spróbować swoich sił, jako strażacy, w trafianiu wodą z hydronetek do celu.                

                

                

                Wstecz