Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Szkolenie z ratownictwa chemicznego i ekologicznego dla druhów z OSPW dniach 21, 22 oraz 28 listopada 2015 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyło się szkolenie z ratownictwa chemiczno-ekologicznego w zakresie podstawowym dla druhów z wyznaczonych OSP z KSRG z terenu powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i poddębickiego.Szkolenie, w którym udział wzięło 24 druhów, przeprowadziła kadra Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Z powiatu łęczyckiego udział brało łącznie 6 druhów (z OSP Piątek, OSP Stara Sobótka oraz OSP Świnice Warckie).

Celem szkolenia było przygotowanie druhów OSP do wykonywania działań podstawowych z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego, realizowanego przez jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Szkolenie obejmowało zadania przygotowujące druhów do: odpowiedniego doboru środków ochrony indywidualnej, obsługi urządzeń pomiarowych, stosowania technik kontroli emisji substancji niebezpiecznych oraz prowadzenia dekontaminacji wstępnej.


Szkolenie w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy było ostatnim w tym roku z tego typu szkoleń. W całym województwie łódzkim w sumie przeszkolonych zostało 118 druhów.                

        

Wstecz