Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 20 października 2020 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wydarzenia


Pożar budynku mieszkalnego w Łęczycy11 czerwca 2015 roku o godz. 11:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Łęczycy przy ul. Belwederskiej.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się pokrycie dachu oraz poddasze budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej i nie ma osób poszkodowanych.

Działania straży pożarnej polegały na: podaniu 6 prądów wody w natarciu na palący się budynek mieszkalny, 2 prądów wody w obronie na budynek gospodarczy, ewakuacji mienia z pomieszczeń mieszalnych, pracach rozbiórkowych konstrukcji dachu, oddymianiu i przewietrzaniu pomieszczeń. W celu wykrycia ewentualnych źródeł ognia podczas prac rozbiórkowych użyto kamery termowizyjnej.

Na miejsce zdarzenia przybyli Pan Krzysztof Urbański - Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca, przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łęczycy oraz Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

W akcji trwającej 7 godz. 52 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy oraz 5 zastępów z OSP KSRG (Daszyna, Leźnica Mała, Świnice Warckie oraz Topola Królewska), łącznie 34 strażaków, a także policja i pogotowie energetyczne.                

                

                

                

            

Wstecz