Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Łęczycy28 maja 2015 roku o godz. 10:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Łęczycy przy ulicy Wrzosowej.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej KDR potwierdził informacje uzyskane telefonicznie, że pożarem objęte jest całe mieszkanie oraz poinformował, że dwie osoby poszkodowane, w tym 3-letnie dziecko znajdują się przed budynkiem.

Działania straży pożarnej polegały na: podaniu prądu wody na palące się wyposażenie mieszkania, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, wyniesieniu i schłodzeniu butli z gazem propan-butan, przeszukaniu pomieszczeń budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, wyniesieniu na zewnątrz nadpalonych elementów wyposażenia mieszkania i przelaniu ich wodą, użyciu kamery termowizyjnej w celu wykrycia ukrytych ognisk pożaru oraz przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń.

Na miejsce zdarzenia przybyli również Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca Pan Krzysztof Urbański oraz Prezes PGKiM w Łęczycy Pan Janusz Muszyński.

W akcji trwającej 57 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy, łącznie 9 strażaków, a także pogotowie ratunkowe i energetyczne.                

    

Wstecz