Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Mętlew18 marca 2015 roku o godz. 04:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Mętlew gm. Góra Św. Małgorzaty.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze i zewnętrzna ściana budynku mieszkalnego. Mieszkańcy domu, pięcioosobowa rodzina, samodzielnie opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na: podaniu trzech prądów wody w natarciu oraz jednego prądu wody w obronie na palący się budynek, przeszukaniu pomieszczeń budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, częściowej rozbiórce dachu, użyciu kamery termowizyjnej w celu wykrycia ukrytych ognisk pożaru oraz przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń.

W akcji trwającej 3 godz. 50 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy oraz 3 zastępy z OSP w KSRG (Góra Św. Małgorzaty, Topola Królewska oraz Witonia), łącznie 23 strażaków oraz pogotowie energetyczne i policja.                

        

Wstecz