Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Niebezpieczny weekend na drogach powiatu łęczyckiegoW dniach 6-7 września 2014 roku na drogach powiatu łęczyckiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których niezbędna była interwencja straży pożarnej. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Kwiatkówek gm. Góra Św. Małgorzaty, a do drugiego w Łęczycy na ul. Belwederskiej.6 września 2014 roku o godz. 18:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze nr 703 w miejscowości Kwiatkówek. Po przybyciu na miejsce zdarzenie pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki Opel Astra dachował i znajduje się poza jezdnią na polu. Kierowcą tego pojazdu zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przewiezieniu do szpitala poszkodowany zmarł.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na: odłączeniu akumulatora, przetransportowaniu osoby poszkodowanej do karetki, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych, oświetleniu terenu akcji oraz kierowaniu ruchem drogowym.
W akcji trwającej 2 godz. 28 min. udział brały dwa zastępy z JRG w Łęczycy oraz jeden zastęp z OSP w KSRG Topola Królewska, łącznie 8 strażaków, a także pogotowie ratunkowe oraz policja.

Do drugiego zdarzenia doszło 7 września 2014 roku ok. godz. 7:30 na ul. Belwederskiej w Łęczycy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe marki VW Passat i Fiat Seicento. W wyniku zdarzenia ucierpiała kierująca Fiatem, której strażacy musieli udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonać dostęp do poszkodowanej. Następnie kobieta na noszach typu deska została przekazana będącemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na: udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, wykonaniu dostępu do kierującej kobiety, odłączeniu akumulatorów, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów.
W akcji trwającej 1 godz. 19 min. udział brały trzy zastępy z JRG w Łęczycy oraz jeden zastęp z OSP w KSRG Topola Królewska, łącznie 13 strażaków, a także pogotowie ratunkowe oraz policja.                

        

Wstecz