Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 20 października 2020 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wydarzenia


Pożar wiaty warsztatowo – magazynowej w Łęczycy8 sierpnia 2014 roku o godz. 14:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty warsztatowo – magazynowej w Łęczycy przy ul. H. Sienkiewicza.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się wiata warsztatowo – magazynowa, w której znajdują się quady oraz skutery. Na skutek wysokiej temperatury pożarowej zapaliły się 3 skutery oraz samochód osobowy znajdujące się na zewnątrz. W wyniku pożaru jedna osoba została ranna (poparzona dłoń). Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyzna został przekazany zadysponowanemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.
Całkowitemu spaleniu oraz nadpaleniu uległo: wiata wraz z wyposażeniem, 3 samochody osobowe, 10 quadów oraz 7 skuterów.

Działania straży pożarnej polegały na: podaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palącą się wiatę oraz pojazdy znajdujące się wewnątrz obiektu, podaniu jednego prądu wody w obronie na pozostałe zmagazynowane pojazdy oraz sąsiedni budynek sklepu.

W akcji trwającej 2 godz. 7 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy oraz po jednym zastępie z OSP w KSRG (Góra Św. Małgorzaty oraz Topola Królewska), łącznie 16 strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie internetowej:
http://leczyca.naszemiasto.pl/artykul/pozar-sklepu-w-leczycy-droga-krajowa-byla-zablokowana,2381701,artgal,t,id,tm.html

Foto: A. Jędrzejczak - Dziennik Łódzki                

                

            

Wstecz