Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Nawałnica na terenie powiatu łęczyckiegoDnia 9 lipca 2014 roku nad powiatem łęczyckim przeszła nawałnica, którą najwięcej szkód spowodowała w Łęczycy oraz na terenie gmin Grabów, Łęczyca i Świnice Warckie. W wyniku silnie wiejącego wiatru ranna została jedna osoba, ponadto uszkodzone zostały samochody, linie energetyczne oraz powalone drzewa.Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Dąbie gm. Łęczyca, gdzie na przejeżdżający samochód przewróciło się drzewo. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca pojazdu, który po uwolnieniu przez strażaków z JRG w Łęczycy oraz druhów z OSP w Topoli Królewskiej został zabrany przez będący na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Dodatkowym utrudnieniem ze względu na powalone drzewa był dojazd zastępów straży pożarnej do miejsca zdarzenia.

W Łęczycy na ulicy Lotniczej także na przejeżdżający samochód przewróciło się drzewo. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły usuwania powalonych drzew oraz konarów, a także zerwanych linii energetycznych znajdujących się na drodze krajowej nr 60, drodze wojewódzkiej nr 703, drogach powiatowych oraz gminnych.

Łącznie odnotowano 17 interwencji. W działaniach trwających od godz. 20:58 do 23:36 udział brali strażacy z JRG w Łęczycy, OSP z KSRG (Daszyna, Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Leźnica Mała, Piątek, Świnice Warckie, Topola Królewska i Witonia) oraz OSP spoza KSRG Janków.

Foto: A. Jędrzejczak - Dziennik Łódzki                

    

Wstecz