Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Tragiczny pożar w kamienicy w Łęczycy30 listopada 2013 roku o godz. 02:43 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze na drugim piętrze kamienicy na Pl. T. Kościuszki w Łęczycy.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że z lokalu mieszkalnego na drugim piętrze kamienicy wydobywa się dym. Dostęp do pomieszczenia ze względu na drzwi antywłamaniowe był utrudniony. Po wejściu do środka mieszkania strażacy zlokalizowali i ugasili pożar. Wewnątrz pomieszczenia znaleziono jedną osobę poszkodowaną, którą ewakuowano ze strefy zagrożenia na zewnątrz. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu źródła ognia, ewakuacji osoby poszkodowanej, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczenia oraz klatki schodowej, rozbiórce części sufitu oraz użyciu kamery termowizyjnej w celu znalezienia ewentualnego zarzewia ognia.

W akcji trwającej 3 godz. 7 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy, łącznie 8 strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja.                

                Wstecz