Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 20 października 2020 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wydarzenia


Wybuch gazu w budynku mieszkalnymDnia 27 września 2013 roku o godz. 00:32 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Upale gm. Daszyna.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że znacznemu zniszczeniu uległ budynek mieszkalny jednorodzinny (przewrócone ściany i zawalony dach). Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że wewnątrz pod gruzami znajdują się mieszkańcy. W trakcie przeszukiwań strażacy odnaleźli trzech mężczyzn. U jednego z poszkodowanych będący na miejscu zdarzenia lekarz pogotowia stwierdził zgon. Dwóch pozostałych lokatorów przewieziono do szpitala w Łęczycy.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na: przeszukiwaniu gruzowiska, wyniesieniu z zawalonego budynku osób poszkodowanych oraz dwóch butli z gazem, wykonaniu pomiaru stężenia gazu oraz oświetleniu terenu akcji.

W działaniach trwających 1 godz. 53 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy, 1 zastęp OSP KSRG Daszyna, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.                

    

Wstecz