Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: wtorek, 20 października 2020 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wydarzenia


Ćwiczenia doskonalące kadry dowódczej JRG PSPDnia 10 września 2013 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbył się kolejny etap szkolenia doskonalenia dla kadry dowódczej Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z województwa łódzkiego. Tego dnia w szkoleniu udział brali dowódcy z naszej jednostki.Pierwszym etapem szkolenia była część teoretyczna, na której strażacy przypominali sobie zagadnienia dotyczące taktyki oraz techniki skutecznych i efektywnych działań ratowniczo – gaśniczych.
Następnie zajęcia praktyczne odbywały się w komorze rozgorzeniowej oraz domu ogniowym. Każdy z uczestników mógł w warunkach zbliżonych do rzeczywistych przypomnieć sobie jak należy skutecznie i szybko ugasić ogień m.in. w mieszkaniach.
Na zakończenie po ugaszeniu pożaru należało ewakuować poszkodowaną osobę ze strefy zagrożenia i udzielić jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Całość ćwiczeń nadzorowali Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, bryg. Mariusz Konieczny oraz bryg. Paweł Stępień.

Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi pod adresem:
http://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualnosci.html?id=4066

Foto: KW PSP w Łodzi                

                Wstecz