Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 1 marca 2021 r.
Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Wydarzenia


Długotrwała akcja gaszenia pożaru budynku gospodarczegoW dniu 20 sierpnia 2012 roku o godz. 22.34 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły z oborą w miejscowości Balków gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w całości pożarem objęty jest budynek stodoły z oborą oraz nadpaleniu uległ dach stodoły znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie. Wewnątrz palącej się stodoły znajdowało się m.in. 8 byków, ok. 1500 szt. belek siana, ok. 1500 szt. belek słomy, ok. 20 ton zboża, ciągnik i maszyny rolnicze, motorower.

Działania straży pożarnej polegały na: ewakuacji zwierząt z obory, podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz 2 prądów wody w obronie na sąsiadujący budynek, wywożeniu oraz dogaszaniu zgromadzonej słomy i siana oraz pracach rozbiórkowych nadpalonego budynku.

W akcji ratowniczo – gaśniczej trwającej 16 godz. 56 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy, 3 jednostki OSP w KSRG (OSP Piątek, OSP Góra Św. Małgorzaty, OSP Witonia) oraz OSP Balków, łącznie 41 strażaków.                

                Wstecz