Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Wydarzenia


Majówka Zdrowia połączona z 20-leciem PSP26 maja 2012 roku w Parku Miejskim w Łęczycy odbyła się „XIX Powiatowa Majówka Zdrowia”, która ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, sportu, rekreacji i czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W tym roku "Majówka Zdrowia" połączona została z obchodami 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej.Podczas „Majówki” każdy mógł z bliska dokładnie obejrzeć sprzęt oraz zasiąść za kierownicą samochodów ratowniczo-gaśniczych będących na wyposażeniu straży pożarnej obecnie, a także 20 lat temu. Strażacy z KP PSP w Łęczycy wspólnie z członkami Szkolnego Koła PCK przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego podczas symulowanego wypadku drogowego.
Dla najmłodszych uczestników przygotowany był pożarniczy tor przeszkód oraz symulacja wzywania pomocy i przekazywania informacji o zdarzeniu dyżurnemu na Powiatowym Stanowisku Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Dzieciom, które wykonały poprawnie ww. czynności wydane zostały dyplomy oraz certyfikaty potwierdzające umiejętność wzywania pomocy na numery alarmowe 112 i 998, natomiast dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały dyplomy i okolicznościowe pamiątki.
Dodatkową atrakcją był pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z psami działającej przy OSP w Aleksandrowie Łódzkim oraz koncert orkiestry dętej działającej przy OSP Pruszki.

Pokaz sprzętu strażackiego oraz grochówka cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych mieszkańców oraz gości powiatu łęczyckiego.                

                

                

                

                

                

    

Wstecz